RapidShare de Bulut İşinde: RapidDrive Duyuruldu

Teknoloji Haberleri ZaCCeRoNi 964 kez okundu

Bulut servisleri gün geçtikçe artıyor. Son olarak RapidShare, kendi bulut sistemi olan ’ı duyurdu. Artık dosyaları bilgisayardan yönetmek mümkün.

İnternet üzerinde dosya yükleyip daha sonra bunu indirmeye sunabilmeye yarayan RapidShare, günün modasına ayak uydurarak bulut hizmetini başlattığını duyurdu. RapidDrive ismiyle tanıtılan yeni bulut sistemi, RapidShare hesabıyla tamamiyle bağlantılı bir şekilde çalışacak.

RapidPro kullanıcılarının yararlanabileceği sistem ile RapidDrive’ı bilgisayarınıza indirip bulut hard diski olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Sistemin yapısı tamamiyle Google Drive, Dropbox, SkyDrive gibi sistemlerle aynı. Yazılımı kurduktan sonra sabit diskimizde RapidDrive ismiyle bir klasör açılıyor. Buraya dosyaları istediğimiz gibi taşıyabiliyor ve yine buradan bilgisayarımıza kolayla taşıyarak upload yapabiliyoruz.

Buluta kayıt

Ayrıca klasör içindeki uygulamalara kayıt da mümkün. Örneğin RapidDrive klasöründe bulunan bir Word dosyasını açtınız ve değişiklik yaptınız. Kaydet’e tıkladığınızda direkt olarak RapidDrive’daki belge düzenlenmiş oluyor. RapidShare, RapidDrive ile Share dosyalarınızı bilgisayarınızdan kolayca yönetebilirsiniz açıklamasını yaptı.

Sistemin şu an sadece RapidPro üyelerine açık olduğunu, Eylül ayında final sürümüyle herkese açılacağı belirtiliyor.,

Rapidshare Pro hesabı olmayanlar da Eylül ayından itibaren RapidDrive kullanabilecekler.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir