Farming Simulator 15 – Official Expansion [RELOADED] Full

Oyunlar ZaCCeRoNi 777 kez okundu

TWYOSgD

Tarlalarımızı sürüp ekinlerimizi yetiştirdiğimiz serisinin yeni oyununda ağaç kesme işine de gireceğiz.
Toplamda 40 lisanslı markanın 140 aracını kullanabileceğimiz , 16 oyuncuya kadar da multiplayer desteği veriyor.

Hepimiz bazen temiz hava arayışına düşeriz. Temiz hava deyince akla ormanlar, metropol dışında ki kentler gelir. Yani köylerimiz. Köy deyince de aklımıza çiftçilik ve hayvancılık geliyor. Bu kriterleri bir nebze karşılayan bir oyun arıyorsanız tam yerindesiniz. Farming simulator (Çiftçilik simülasyonu) serisi bu istek ve arzuları karşılayacağına eminim. Kendimde hayran olduğum bu oyunu size tavsiye ediyorum. Lafımı devam ettirmeyi düşünüyorum. Ancak kızacağınızdan korktuğum için direk incelemeye geçelim :)

Tarla Bizi Bekler !

Küçük çaplı bir çiftlikle işe başlıyoruz. Tabiri caizse baba mirası ile işe girişiyoruz. Eski model 1-2 traktör, eski döver biçerimiz falan. Ufak birde tarlamız var. Tarlamız oyuna başladığımızda ekili vaziyette oluyor genellikle . Oyun klavye ve fare ile oynanıyor. Faremize portiflerde iş düşüyor. Oyuna başlamadan önce eğitim görevlerini yapmanızı tavsiye ederim. Kariyere başlamadan önce çok etkili oluyor. Her neyse tarlamız var dedik. Tarlamızı ekip biçebiliyoruz. Bu ektiğimiz tarlalardan aldığımız mahsülleri satabilir veya çiftliğimizde ki hayvanlarımıza yem olarak verebiliriz.

Tarlamızı hiç dokunulmamış olarak düşünürsek öncelikle pulluk ile toprağı karıştırmamız gerekiyor. Ardından tarlaya tohum ekip sulama işlemleri yapıyoruz. Ve ayaklarımızı uzatıp tarlamızda ki mahsüllerin yetişmesini bekliyoruz. Tarlamızda ki mahsüller büyüdükten sonra döver biçerlerimiz ile tarlayı biçme işlemi kalıyor. Döver biçerimiz buğdayı üst haznesinde biriktirip alttan da saplarını yere döküyor. Ardından balya makinesi ile yere bırakılan sapları toplayıp balya haline getiriyoruz. Sonra balya toplama makinesi veya portiflerle tarladan alıp çiftliğimize götürebilir veya satabiliriz.

Makinelerinizi sürekli sizin kullanmanıza gerek yok. Misal ekini yetişmiş bir tarlaya döver biçerinizi götürün. “H” tuşu ile işçiyi devreye sokabilirsiniz. Maaşlı olarak kendi kendine tarlayı biçecektir. Bunu diğer makineler için de gerçekleştirebilirsiniz. Yalnız bazı makinelerde bu olay gerçekleşmiyor. Döver biçer biçerken arkasından pullukla tarlanın düzeltilmesi size zaman kazandıracaktır…

Hayvancılık

Hayvancılık Farming Simulator serisine yanlış hatırlamıyorsam 2009-2010 sürümünden sonra geldi. Ancak ilk başlarda bu kadar başarılı olmadığını söyleyebilirim. 2014 sürümünde çok etkileşim geldi hayvancılık için. Yemleme makinesi ile topladığımız balya ve yoncaları mikserde karıştırarak hayvanların yemliklerine döküyoruz. Onlarda bize karşılık olarak sütlerini veriyorlar sağolsunlar :)

Süt ile kalmıyorlar tabii ki . Gübre de veriyorlar bize. Bu da tarlalarımızda çok etkileşim gösteriyor. Hem daha verimli hemde daha hızlı büyümelerini sağlıyorlar. Süt olayına biz karışmıyoruz. Sütü günlük olarak fabrikadan gelen tankerler alıyor ve size parasını veriyor.

Hayvancılık derken aklımıza büyük baş geldi direk. Küçük baş hayvancılıkta mevcut. Koyunlarımızı besleyerek yünlerini de satabiliyoruz. Tavuk kümesimizde tavukları yemleyip yumurtalarını satabiliyoruz. Hayvancılık konusu daha da geliştirileceğe benziyor git gide…

Yenilikler 

Tabiri caiz ise 2014 ve 2015 sürümlerinde büyük bir devrim yaşandı oyunda. 2014 yılında oyunumuza patates ve pancar ekme ve biçme makineleri eklendi. 2014 yılından önce modlar ile takviye ettiğimiz balya toplama makinesi ve diğer makinelerin bir çoğu 2014 sürümünde oyuna eklendi.

2015 sürümünde ise yenilik olarak odunculuk geldi. Ağaç kesme makineleri eklendi. Ağaçları büyük parçalar halinde satabilir veya talaş haline getirip satabiliriz. Yalnız biraz mouse ile bu makinelerin kontrolü zahmetli oluyor. Joystick ile oynayanlar daha rahat oynayacaklardır. Fanların yaptıkları modlar ile bu makinelere kolaylıklar gelebilir.

2014 sürümünde yine çiftliğimize ekleyebileceğimiz bal kovanları, elektrik gülleri, seralar bu oyunda da mevcut. Bu oyunda ekstra olarak tır ve özel araba mevcut. Odunculuk eklenince yeni başlayanlar için motorlu el testereleri de eklendi. Market sistemi olabildiğince yenilendi. Artık daha kullanışlı market sistemi mevcut.

Grafikler

Grafikler yine konuşmuş diyebilirim. Grafikleri bu çaplı oyunlar için en iyi kalitede. Bundan daha iyi grafikli simülasyon oyunu yok gibi bir şey. Her yeni oyunda sürekli geliştirmeye giden şirket bu seferde bu işi başarmış gibi gözüküyor.

Multiplayer

Multiplayer sistemi bu ve bundan önce ki bir kaç sürümde mevcut. Multiplayer de kurduğunuz çiftliği arkadaşlarınız ile ekip biçebiliyorsunuz. Sağlam bir kaç arkadaşınız ile gerçekten zevki çıkacağına eminim. Tabii ki herkesin oyunu iyi kavramış olması lazım. Yoksa sıkıntı yaşayacağınızı düşünüyorum.

Resmi büyütmek için tıklayın.
Resmi büyütmek için tıklayın.
Resmi büyütmek için tıklayın.

TURBOBİT LİNKİ

http://turbobit.net/7ajoo2l45l0e.html

HİTFİLE LİNKİ

http://www.hitfile.net/6CQB

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir